Chorvatsko letoviska: Istrie, Pag, Krk, Dalmácie, Omišská a Makarská riviéra, Hvar, Brač, Pelješac

Orebič, poloostrov Pelješac

Chorvatská letoviska

Pokud patříte k těm, kteří vyhledávají průzračné moře, přírodní oblázkové nebo písečné pláže, přinášíme Vám tipy na nejoblíbenější destinace v Chorvatsku. Poznejte překrásná chorvatská letoviska a zažijte nezapomenutelnou dovolenou u moře!

Istrie

Istrie je jednou z turisticky nejživějších oblastí Chorvatska. Kromě pěkných oblázkových pláží se Istrie může pochlubit nádhernou přírodou a památkami UNESCO s tisíciletou historií. Nejkrásnější památkou je římský amfiteátr v Pule.

Ostrov Pag

Ostrov Pag láká především krásnými písečnými plážemi – např. Čista plaža nebo Planjka, ale také nádhernou přírodou. Během dovolené na ostrově Pag můžete podnikat množství výletů – např. lodní výlety s fishpiknikem, výstup na nejvyšší vrchol ostrova – Sv. Vid nebo návštěva sýrárny s ochutnávkou vynikajícího Pažského sýru.

Ostrov Krk

Chcete na dovolenou někam blízko? Zkuste ostrov Krk! Z pevniny se na něj dostanete pohodlně mostem. Krk patří k nejslunečnějším oblastem Jadranu, má krásné oblázkové i písečné pláže, bohatou historii a vynikající víno.

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie je skvělá destinace pro poznávání. Navštívit můžete Národní park Krka, souostroví Kornati nebo přírodní park Telašćica. Pro rodiny s malými dětmi jsou ideální letoviska Sv. Filip i Jakov nebo Biograd na Moru, které se pyšní krásnými písečnými plážemi.

Omišská riviéra

Na Omišskou riviéru přitahujte návštěvníky především letovisko Omiš – Duće, ale na popularitě získávají i méně známá letoviska jako Mimice a Medići. Největším lákadlem v letovisku Omiš – Duće jsou krásné písečné pláže, oblíbené především u rodin s dětmi. V Mimicích a Medići najdete krásné písčitooblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře.

Makarská riviéra

Makarská riviéra, považována za ráj na Jadranu, nabízí nádherné oblázkové pláže, bohatou turistickou vybavenost, pobřežní promenády, obchůdky, vynikající dalmatské restaurace a širokou nabídku výletů. Najdete zde nejvyhledávanější letní destinace jako je Brela, Tučepi, Podgora, Bratuš, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Brist či Gradac.

Ostrov Hvar

Na ostrov Hvar lákají návštěvníky především nádherné pláže, průzračné moře, malebné zátoky a nejvíc slunečních paprsků z celého Jadranu. Ve vnitrozemí ostrova můžete obdivovat levandulová pole, polodivoké koně a původní venkovskou architekturu. Ostrov Hvar nadchne každého, kdo touží po robinsonské dovolené.

Ostrov Brač

Díky čistému vzduchu a moři byl ostrov Brač zařazen mezi deset nejlepších destinací pro život. Nenechte si ujít koupání na nejvyhledávanější pláži ChorvatskaZlatni rat. Kromě překrásných pláží ostrov Brač nabízí vynikající restaurace, vyhlášené víno Plavać a atraktivní ubytování blízko moře.

Poloostrov Pelješac

Pokud Vás láká křišťálově čisté moře a nedotčená příroda, vyzkoušejte letní dovolenou na poloostrově Pelješac. Hlavním střediskem cestovního ruchu je zde městečko Orebić s bohatou mořeplaveckou historií. Letovisko vyniká svými krásnými plážemi a výbornými podmínkami po vodní sporty. Pelješac je také důležitou vinařskou oblastí.

Orebić, poloostrov Pelješac, Chorvatsko
Orebić, poloostrov Pelješac