Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/dovolena_chorvatskoeu/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307

Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function '_wp_footnotes_kses_init' not found or invalid function name in /web/htdocs2/dovolena_chorvatskoeu/home/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Dovolená 2024 - Dovolena-Chorvatsko.eu

Dovolená 2024: Letní dovolená u moře

Omiš Duće, Chorvatsko

Dovolená 2024

Po roce se blíží opět hlavní sezóna dovolených a mnoho lidí právě přemýšlí, která z lokalit bude tou nejvhodnější pro letošní letní dovolenou 2024. Chorvatsko? Itálie? Slovinsko? Jednou ze zásadních otázek je, zda si budete dovolenou v roce 2024 organizovat sami, nebo se svěříte do rukou jedné z mnoha cestovních kanceláří.

Kam na dovolenou v létě?

Gradac, Chorvatsko

Nezávisle na tom, zda se rozhodnete pro již hotový zájezd, nebo zda pojedete tzv. „na vlastní pěst“, je vhodné zvážit, která z lokalit bude pro Vás nejvhodnější. Rozhodně jiné nároky a požadavky na dovolenou mají dva mladí studenti a naopak rodina s dvěma a více dětmi. Každý určitě chce, aby jeho dovolená byla nezapomenutelná a plná pohody.

Mezi nejčastěji volené zahraniční lokality pro dovolenou patří Itálie, Slovinsko a Chorvatsko. Každá z těchto lokalit pro dovolenou má své výhody i nevýhody.

Itálie je destinací hojně navštěvovanou turisty z celého světa. Itálie přitahuje návštěvníky svou krajinou, historií a hlavně krásnými plážemi. Nicméně ne každému vyhovuje pohostinnost temperamentních italských obyvatel, kteří mají rozdílný způsob života a jsou poněkud hlučnější. Cesta na italské pobřeží je poměrně dlouhá a tedy i nákladná, což se může nepříjemně odrazit na rozpočtu vysněné dovolené.

Podobně je tomu tak u pobřeží Slovinska, které sice nabízí velmi kvalitní ubytování, ovšem nepatří zrovna mezi nejlevnější varianty letní dovolené.

Chorvatsko je nejžádanější

Rajska plaža, Lopar, ostrov Rab

Statisticky nejnavštěvovanějším místem, kde občané ČR tráví svoji zaslouženou letní dovolenou je Chorvatsko, snad právě proto se Jaderskému moři někdy přezdívá „české moře“.

Oblíbenost chorvatského pobřeží tkví především ve snadné dostupnosti a velmi vysoké kvalitě ubytování a služeb pro turisty. Přímořská chorvatská letoviska dnes vítají turisty s nadšením a poskytují jim ubytování v apartmánech a hotelích na vysoké úrovni. Pro turisty se tak dovolená v Chorvatsku stává stále oblíbenějším a žádanějším druhem dovolené.

Užijte si báječnou dovolenou v Chorvatsku