Počasí Chorvatsko: aktuální předpověď počasí pro Chorvatsko

Počasí Chorvatsko

Podívejte se na aktuální předpověď počasí pro jednotlivé Chorvatské ostrovy, letoviska nebo na počasí v celém Chorvatsku.

Předpověď počasí pro Chorvatsko

Podívejte se na předpověď počasí v Chorvatsku a vydejte se na dovolenou.

Aktuální předpověď počasí pro jednotlivé ostrovy

Počasí na ostrově Krk

Počasí na ostrově Hvar

Počasí na ostrově Pag

Aktuální předpověď počasí v Chorvatských letoviscích

Počasí v letovisku Živogošče

O počasí na Jadranu

Pobřeží Chorvatska je chráněno před nepohodou z vnitrozemí pohořími dinárské soustavy. Na chorvatském pobřeží najdete místa, která jsou navštěvována celoročně, přesto je však nejlepší dobou pro dovolenou v Chorvatsku období od dubna do října. Na jaře je zde více dešťových srážek a teplota vody bývá nižší což může být vhodné pro ty, kteří nemají rádi příliš vysoké teploty. V tuto dobu zde rozkvétá většina vegetace a středomořská příroda tak nabízí svou nejkrásnější tvář. V letních měsících na vrcholu turistické sezony teplota vzduchu vystupuje až ke 40 °C a teplota vody se pohybuje okolo 25 °C.

Zajímavým obdobím je také pozdní léto a podzim. Neprohloupíte tedy jestliže se vypravíte na dovolenou v září nebo v říjnu. Podzim je stabilní a klima je ovlivňováno akumulovaným teplem moře.

Kdy jet do Chorvatska?

Jste milovníci vyšších teplot? Máte rádi sluneční svit a teplé dny? Pak pro Vás bude nejlepším obdobím pro dovolenou období od června do srpna.

Pokud však máte rádi příjemné mírnější teploty, vydejte se na dovolenou v květnu nebo v září. Pokud si však nejste jisti kdy a kam vyrazit, tak si prohlédněte více informací o počasí Chorvatsko a porovnejte průměrné teploty v jednotlivých letoviscích a ostrovech.