Chorvatsko levně: Slevy ubytování, slevy na děti, First minute, Last minute

Apartmány Ivica, Mandre, ostrov Pag

Chorvatsko levně

Chorvatsko patří rozhodně mezi nejnavštěvovanější země v hlavní letní sezóně dovolených. Každoročně na pobřeží Chorvatska zamíří více jak jeden milion českých turistů, kteří hledají levnou a přitom krásnou dovolenou. Poradíme vám, jak najít kvalitní levné ubytování v Chorvatsku.

Dovolená Chorvatsko levně

Chorvatsko levně není nic neuskutečnitelného. Dovolenou v Chorvatsku si můžete pořídit opravdu velmi levně. Levnou dovolenou na chorvatském pobřeží podtrhuje navíc fakt, že Chorvatsko je poměrně blízko České republice.

Levné ubytování Chorvatsko

Vaší dovolenou v Chorvatsku tedy můžete strávit skutečně levně a před samotným odjezdem si vybrat jednu z mnoha možností ubytování v soukromí. Ubytování v soukromí je možné pořídit levně hned v několika různých formách počínaje penziony s polopenzí nebo jen s večeřemi, přes dovolenou v hotelu až po pronajaté celé domy na pobřeží Chorvatska.

Levné apartmány Chorvatsko

Nejčastější a nejlevnější formou ubytování v Chorvatsku ovšem zůstávají již po několik let tzv. apartmány. Apartmán v Chorvatsku je zpravidla byt s jednou nebo dvěma ložnicemi, vybavený kuchyní s rozkládacím gaučem, sociálním zařízením a obvykle také s balkónem či terasou. Majitelé apartmánů předpokládají, že většina turistů dorazí vlastním autem, tak nabízejí na pozemku možnost parkování zdarma.

Levná dovolená s dětmi

Majitelé apartmánů v Chorvatsku jsou si navíc vědomi toho, že většina klientů k nim míří s dětmi, a proto přizpůsobují ceny ubytování této skutečnosti. Když využijete slevy na děti, levné ubytování v Chorvatsku se ještě víc vyplatí. V některých apartmánech je dokonce pobyt pro dítě do 3 let zdarma. Přejeme si, aby Vaše dovolená byla podle Vašich představ, není proto pro nás prvořadé nabízet ty nejlevnější apartmány, ale ty nejkvalitnější.

First minute a last minute Chorvatsko

Ubytování v Chorvatsku můžete pořídit ještě výhodněji, pokud se zaměříte na first minute nebo last minute nabídky cestovních kanceláří. First minute nabídky na letní dovolenou v Chorvatsku bývají v prodeji už od října předchozího roku. Last minute nabídky můžete sledovat v průběhu celé letní sezóny.

Levná dovolená Chorvatsko

Levné chorvatské hotely

Ubytování v levnějších hotelech v Chorvatsku stojí s polopenzí v nejvyšší sezoně okolo 50 €/osobu/den, to je přibližně 9.800 Kč/osobu/týden. Některé hotely však nabízejí až 2 děti zdarma, s nárokem na polopenzi. Dražší hotely stojí v Chorvatsku třeba dvojnásobek, nebo i více.

Levnější jsou apartmány

Ubytování v apartmánu v Chorvatsku je podstatně levnější. Pěkný apartmán pro 4 osoby pořídíte od 15.000 Kč/týden. Musíte však připočítat cenu za stravování. Levnější je samozřejmě, když si aspoň částečně uvaříte sami. V případě malých dětí je to řešení, ale ženy si pak na dovolené moc neodpočinou.

Chorvatské penziony

Cenově výhodné jsou chorvatské penziony. Nabízejí za dobrou cenu polopenzi nebo jen snídaně či večeře. Může to být cenově nejvýhodnější řešení Vaší dovolené v Chorvatsku.

Porovnání s leteckými zájezdy

Letecké zájezdy do chorvatských hotelů nebo do jiných středomořských letovisek jsou samozřejmě velice příjemným řešením dovolené. Pokud cestují jen dva dospělí, určitě si to mohou dovolit. Pokud však chcete jet na dovolenou se dvěma dětmi, přijde Vás taková dovolená nejméně na 60.000 Kč a to už si každý dovolit nemůže.

V případě apartmánu zaplatíte od 15.000 Kč za apartmán a okolo 9.000 Kč za cestu autem do Chorvatska a zpět včetně poplatků (uvedený příklad nákladů na cestu je kalkulován pro ostrov Pag, s výjezdem z Brna). Záleží potom, za kolik se budete stravovat. Za večeře v penzionu dáte zhruba 7.000 Kč/týden (čtyřčlenná rodina). K tomu připočtěme cenu snídaní a můžeme porovnávat s cenou hotelu s polopenzí.

Aktuální slevy ubytování v Chorvatsku